.
W dniu 7 czerwca 2008 roku na stadionie Gdańskiego Ośrodka Kultury Fizycznej w Gdańsku-Wrzeszczu przy ulicy Grunwaldzkiej 244 odbyły się IV Zawody Sportowo-Pożarnicze Drużyn OSP Trójmiasta.
.
W zawodach wystartowały następujące drużyny męskie:
1-OSP Gdańśk-Świbno
2-OSP EC Gdańsk
3-OSP Gdynia-Orłowo
4-OSP Przedsiębiorstwa Komunikacji Miejskiej Gdynia
5-OSP Wiczlino
6-OSP EC Gdynia
7-OSP Gdańsk-Sobieszewo
.
Wystartowały tez następujące zespoły żeńskie:
1-OSP EC Elektrociepłownia Gdańska
2-OSP Gdańsk-Sobieszewo
.
W skład drużyny męskiej OSP Gdańsk-Sobieszewo wchodzili:
Kierownik drużyny: dh Grzegorz Łangowski
Dowódca sekcji: dh Grzegorz Pilch
Przodownik roty I: dh Tomasz Balkiewicz
Pomocnik przodownika roty I: dh Paweł Pilch
Przodownik roty II: dh Robert Sailer
Pomocnik przodownika roty II: dh Marcin Szymkowiak
Rozdzielaczowy: dh Piotr Krztoń
Łącznik: dh Wojciech Paszkiewicz
Mechanik motopompy: dh Adam Kaczmarek
Rezerwowy: dh Paweł Tomkowicz
.
W sztafecie pożarniczej męskiej 7x 50m z przeszkodami wystartowali:
1- dh Piotr Krztoń
2- dh Paweł Tomkowicz
3- dh Paweł Pilch
4- dh Tomasz Balkiewicz
5- dh Grzegorz Pilch
6- dh Robert Sailer
7- dh Wojciech Paszkiewicz
.
W skład drużyny żeńskiej OSP Gdańsk-Sobieszewo wchodziły:
Dowódca sekcji: dh Marta Wieraszka
Przodownik roty I: dh Malwina Kodrynowska
Pomocnik przodownika roty I: dh Dominika Paszkiewicz
Przodownik roty II: dh Joanna Cudera
Pomocnik przodownika roty II: dh Kamila Bączkiewicz
Rozdzielaczowy: dh Magdalena Grotha
Łącznik: dh Agnieszka Szymkowiak
Mechanik motopompy: dh Adam Kaczmarek
Rezerwowa: dh Monika Zaborowska
.
W sztafecie pożarniczej żeńskiej 7x 50m z przeszkodami wystartowały:
1- dh Kamila Bączkiewicz
2- dh Dominika Paszkiewicz
3- dh Malwina Kordynowska
4- dh Joanna Cudera
5- dh Magdalena Grotha
6- dh Agnieszka Szymkowiak
7- dh Marta Wieraszka
.
Zawody rozpoczęły się od złożenia meldunku przez Komendanta Miejskiego PSP w Gdańsku młodszego brygadiera Wojciecha Prusaka zastępcy Pomorskiego Komendanta Wojewódzkiego PSP w Gdańsku starszemu kapitanowi Krzysztofowi Rogińskiemu.
Następnie odbyło sie sprawdzenie odebranie toru przeszkód przez komisję sędziowską oraz przedstawicieli startujących drużyn.
Odbyło się również losowanie numerów startowych.
.
Pierwszą konkurencją był „Pożarniczy Tor Przeszkód” składający się z następujących odcinków:
1-Rozwinięcie węża W-75 i podłączenie go do rozdzielacza.
2-Przeskoczenie przez płotek lekkoatletyczny.
3-Przeskoczenie rowu z wodą.
4-Slalom 3 tyczek.
5-Pokonanie równoważni.
6-Pokonanie ściany o wysokości ok.2m.
7-Podłączenie jednego końca węża W-52 do rozdzielacza a drugiego do prądownicy oraz pokonanie linii mety.
.
Następną konkurencją było „Ćwiczenie bojowe”.
Konkurencja ta polegała na zbudowaniu linii ssawnej między basenem a motopompą oraz linii gaśniczej głównej miedzy motopompą a rozdzielaczem oraz wykonanie 3 linii gaśniczych na końcu, których znajdowały się:
1 – Tarcza obrotowa
2-Tarcza zalewowa
3-Cztery pachołki
Wykonanie konkurencji, która jest na czas sygnalizuje się uniesieniem wszystkich prądów wody do góry.
.
Ostatnia konkurencją było „Przeciąganie liny w systemie pucharowym”.
.
Wyniki IV Zawody Sportowo-Pożarnicze Drużyn OSP Trójmiasta drużyn męskich przedstawiają się następująco:
I miejsce: EC Gdynia
II miejsce: OSP Wiczlino
III miejsce: EC Gdańsk
IV miejsce: OSP Gdynia-Orłowo
V miejsce: OSP Gdańsk-Sobieszewo
VI miejsce: OSP Gdańsk-Świbno
VII miejsce: OSP PKM Gdynia
.
Wyniki IV Zawody Sportowo-Pożarnicze Drużyn OSP Trójmiasta drużyn żeńskich przedstawiają się następująco:
I miejsce: EC Elektrociepłownie Gdańsk
II miejsce: OSP Gdańsk-Sobieszewo
.
W przeciąganiu liny w kategorii męskiej i żeńskiej zajęło OSP Gdańsk-Sobieszewo.
.
Nagrody indywidualne-rzeczowe dla członków drużyn OSP Gdańsk-Sobieszewo ufundował Zarząd Oddziału Miejskiego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP w Gdańsku za co bardzo serdecznie dziękujemy.
.
Równolegle w czasie zawodów na płycie stadionu bocznego odbył się również festyn oraz zabawy i konkursy dla najmłodszych, podczas którego każdy mógł wcielić się w rolę strażaka.
.
(Zdjęcia: MDP dh Bartosz Stpniewski, Paweł Pobłocki, Joanna Cudera;
Telst: Prezes OSP: dh Adam Kaczmarek)
.
.